Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Color etchings 15554201



*

nr 1555 4201


Birgit Skiöld

(1923-1982), Sverige


2 pcs, Birgit Skiöld (1923-1982), Sweden. Signed, outer dimensions including frame: 47x55 ca,


COLOR ETCHINGS, 2 st, Signerad, yttermått inklusive ram: 47x55 ca


Birgit Skiöld-Bird, Swedish-brittisk painter and printmaker born 1923, dead 1982 .

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday August 14 2023
at 20:31:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/8 12:44:30 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Birgit Skiöld

Birgit Skiöld-Bird, Swedish-brittisk painter and printmaker born 1923, dead 1982 .

Read more about Birgit Skiöld
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: birgit skiöld etsningar färgetsningar grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr